Zbiór najnowszych informacji, czyli aktualności

Łukasz Chwieduk nowym Mistrzem Polski, Michał trzeci

Do trzech razy sztuka, Luki Mistrzem Polski
Łukasz Chwieduk został zwycięzcą Mistrzostw Polski w Myszkowie. Freestyler z Kępic krajowym mistrzem został po raz pierwszy w swojej karierze. W finale pokonał on Pawła Skórę, a podium uzupełnił broniący tytułu kolega Łukasza – Michał Rycaj.

Zawody w Myszkowie wypadły tydzień po finałach Mistrzostw Świata Red Bull Street Style w Brazylii, w których brał udział aktualny do soboty Mistrz Polski, Michał Rycaj. Dla Łukasza z kolei start w Myszkowie był pierwszym od czasu przystanku F3 World Tour w Londynie, gdzie w pierwszej rundzie lepszy od Polaka według sędziów był Argentyńczyk Charly.
Do finału tegorocznej edycji Mistrzostw Polski dotarli Łukasz Chwieduk i Paweł Skóra. Luki po drodze pokonał Kamila Drzewuckiego, Mateusza Odrzygóździa i Roberta Guzika. Z kolei Skóra wyeliminował Pawła Kwita, Dawida Koczura (w poprzedniej edycji Paweł wygrał z nim battle o trzecie miejsce) i Michała Rycaja (Skóra zrewanżował się za półfinałową porażkę z Myszkowa w 2012 roku). W finale zawodów, podobnie jak w 2012 roku w Bytowie, lepszy okazał się być jednak Luki.
Dla Lukiego to pierwszy wygrany turniej od triumfu w Mistrzostwach Europy w 2013 roku. Ponadto, sprawdziło się powiedzenie, że “do trzech razy sztuka”. Dla Łukasza to trzeci występ w finale Mistrzostw Polski. W 2011 i 2012 roku lepszy od niego okazywał się być kolega – Michał Rycaj.

Źródło – www.pffa.pl


Powrót do aktualności
Jeżeli jesteś zainteresowany występami grupy Fresh, masz uwagi co do strony, bądź chcesz o coś zapytać - przejdź do działu kontakt.
Jeśli jeszcze nie dałeś sie przekonać, zajrzyj do naszej oferty. Znajdziesz tam m.in. informacje o formach występów grupy, czy osiągnięciach graczy.