Zbiór najnowszych informacji, czyli aktualności

Michał Rycaj Mistrzem Świata we freestyle footballu – ponownie!

Polska na samym szczycie w piłce nożnej… freestyle’owej. Mamy Mistrza Świata!

Freestyle football to sztuka wykonywania trików i akrobacji z użyciem piłki nożnej. Nie ma bramek, nie ma punktów – jest tylko zawodnik, piłka i grawitacja. Z pozoru wydawać by się mogło, że to tylko podbijanie piłki, czyli chleb powszedni dla każdego piłkarza. Nic bardziej mylnego – freestyle football to osobny sport i żonglerka to tylko dodatek do akrobacji wykonywanych za pomocą futbolówki.

W ostatni tydzień sierpnia, od 24 do 29 sierpnia, w Libercu (Czechy) odbyła się niezwykła impreza – Otwarte Mistrzostwa Świata we freestyle footballu. Do Czech przybyło ponad 220 uczestników z 46 krajów (w tym z Japonii, Meksyku, Chin, czy Brazylii). W zawodach głównych kategorii battle udział wzięło 160 graczy, z czego po pojedynkach w czwórkach(każdy z czterech zawodników miał 3 wyjścia po 30 sekund) dalej przechodził najlepszy. Wyłoniona najlepsza szesnastka turnieju zmagała się w finałowym dniu na innych zasadach – utworzone zostało 8 par. Każdy pojedynek trwał 3 minuty, podczas których gracze mieli trzy 30-sekundowe wyjścia. Zwycięzcę od razu po pojedynku wybierał panel sędziowski składający się z 5 niezależnych sędziów.
Warto dodać, że już w finałowej szesnastce znalazło się 4 Polaków – byli to Michał Rycaj, Daniel Mikołajek, Szymon Skalski oraz Dawid Ziomek. Dawid uległ w pierwszej fazie faworytowi turnieju, ubiegłorocznemu zwycięzcy – Pedro Soaresowi z Brazylii. W następnym pojedynku Daniel Mikołajek pokonał Szymona Skalskiego, aby później odpaść z kolejnym Polakiem, Michałem Rycajem. Ten ostatni pokonał później młodego Brazylijczyka Ricardinho, który sensacyjnie wyeliminował wcześniej wspomnianego faworyta – Pedro Soaresa.
Finał rozegrał się pomiędzy Michałem, a Erlendem – osiemnastolatkiem z Norwegii. Po niezwykle wyrównanym pojedynku i długiej naradzie sędziów ogłoszono zwycięzcę, a zarazem nowego Mistrza Świata Super Ball 2015 – okazał się być nim Polak.

Co ciekawe, w drugiej najważniejszej kategorii – Routine (solowe show ułożone pod muzykę) również okazało się być dla Polski szczęśliwe. Drugie miejsce zajął Michał Rycaj, natomiast trzecie – Adrian Franc. Pierwszy niezmiennie Gautier z Francji.
O Michale:
25 latek, mieszkaniec Jarosławca koło Zamościa,absolwent PWSZ w Zamościu. Dwukrotny Mistrz Polski, aktualny Wicemistrz Europy, dwukrotny Mistrz Świata.
Filmik z finału:


Powrót do aktualności
If you are interested in the offer or you have any questions, do not hesitate to contact us. You can also send us a non-binding inquiry.
Still not convinced? See our offer - there you can find i.a. information about freestyle achievements or variety of our services.